Lukostřelci

Úspěšní mladí lukostřelci

V sobotu 30. 9. 2017 se v Plzni uskutečnilo 18. Mistrovství ČR v terénní lukostřelbě žactva. Tohoto závodu se úspěšně zúčastnili také zástupci LK Lukostřelci Českého lesa, kteří se připravují v lukostřeleckých zájmových útvarech DDM Stříbro a DDM Tachov a soutěží v divizi holý luk.
Terénní lukostřelba je disciplína spočívající ve střelbě na terče rozmístěné v různých, známých i neznámých, vzdálenostech v různě členitém terénu.
Největšího úspěchu dosáhla Kristýna Mužíková, která ve své kategorii zvítězila a stala se tak mistryní České republiky v terénní lukostřelbě mladších žákyň.
V kategorii mladších žáků se na 2. místě umístil Karel Tříska a na 3. místě Víťa Dvořáček. Čtvrté místo obsadil Daniel Pirožinský.
V kategorii staršího žactva se nejlépe vedlo Denise Hruškové, která obsadila 3. místo. Adam Hájek se umístil na 4. místě.
O týden dříve se ve Voticích uskutečnilo 26. Mistrovství ČR v terénní lukostřelbě dorostu a dospělých. I na těchto závodech měli Lukostřelci Českého lesa své zastoupení. V kategorii kadetek obsadila Tereza Dischingerová 3. místo a Klára Mužíková 4. místo.
Za předvedené výkony zasluhují úspěšní lukostřelci poděkování za vzornou a příkladnou reprezentaci.
R.Mužík

Lukostřelci Českého lesa vyrazili na lukostřelecké závody do Žleb autobusem

V sobotu 1. 4. 2017 se konaly v zámeckém parku žlebského zámku lukostřelecké závody ve 3D lukostřelbě.
Vzhledem k tomu, že Lukostřelci Českého lesa nepodcenili přípravu a společně s DDM Stříbro v sobotu 25.3.2017 připravili pro děti ve Stříbře v zahradě MŠ Pastýřská malý přípravný závod ve 3D lukostřelbě, se začaly  rozšiřovat přihlášky na závody do Žleb o další děti a tatínky. Konečný počet přihlášených lukostřelců byl 37. Ihned po skončení stříbrských závodů se začal domlouvat i autobus. Autobusem sice nejeli všichni, ale přesto autobus ze Stříbra v sobotu 1. 4. 2017 vyrazil a mezi lukostřelci ve Žlebech zaujal.
Lukostřeleckého závodu ve Žlebech se zúčastnilo celkem 190 střelců z celé ČR v různých kategoriích s různými luky. Střílelo se celkem na 35 maket zvířat rozmístěných v nádherném zámeckém parku, a navíc vyšlo i překrásné slunečné počasí.
Na trase závodu byli lukostřelci od 10.00 hod. do cca 15.00 hod. Poté, co spočítali a odevzdali bodovačky, si dali oběd a počkali na vyhodnocení, které bylo provedeno poměrně včas.
Nejlepších umístění z našeho lukostřeleckého oddílu dosáhli:
Karolína Strapková 1.místo, Lukáš Obeda 2.místo, Lukáš Kučerka 3.místo, Vendula Staňková 4.místo v kategorii minis, Vítězslav Langr 1.místo v kategorii veteráni.

Jana Kolihová

Stříbrské 3D

Dům dětí a mládeže Stříbro společně s Lukostřelci Českého lesa uspořádali další lukostřelecké závody.
25. března 2017 v prostorách zahrady MŠ Stříbro, Pastýřská se uskutečnil závod ve 3D lukostřelbě. Jednalo se o odpolední lukostřeleckou akci určenou nejen pro děti ze zájmových útvarů DDM Stříbro, Tachov a sportovního lukostřeleckého střediska, ale také pro veřejnost.
První hodina akce byla věnována veřejnosti a rodičům zúčastněných dětí. Přítomní si pod odborným dohledem vyzkoušeli střelbu z tradičních dřevěných luků na 3D terče (3D modely zvířat). Jako instruktoři se opět uplatnily dorostenky a starší žáci.
Klubového 3D závodu se zúčastnilo 32 dětí ve čtyřech věkových kategoriích. V jednotlivých kategoriích zvítězili: Valerie Potapchik, Adam Hájek, Lukáš Kučerka a Víťa Dvořáček.
R. Mužík

DSC045091900x10652 DSC045251900x1065 DSC045291900x1065 DSC045461900x1065 DSC045491900x1065 DSC045561900x1065 DSC047791900x1065 DSC047981900x1065 DSC048221900x1065 DSC048241900x1065

Jarní lukostřelecké prázdniny (13.-16.3.2017)

DSC_0187 DSC_0188 DSC_0190 DSC_0192 DSC_0195 DSC_0198 DSC_0201 DSC_0203 DSC_0207 DSC_0209  DSC_0212 DSC_0214 DSC_0217 DSC_0218 DSC_0219

Stříbrský šíp

Dům dětí a mládeže Stříbro společně s Lukostřelci Českého lesa uspořádali 11. února 2017 v prostorách kulturního domu ve Stříbře „nultý – zkušební“ ročník lukostřelecké akce pod názvem Stříbrský šíp. Jednalo se o odpolední lukostřeleckou akci určenou nejen pro děti ze zájmových útvarů DDM Stříbro, Tachov a sportovního lukostřeleckého střediska, ale také pro veřejnost.
Akce byla zahájena ředitelem DDM Stříbro ve 13.00 h. První hodina akce byla věnována veřejnosti a rodičům zúčastněných dětí. Přítomní si pod odborným dohledem vyzkoušeli střelbu z tradičních dřevěných luků, ze kterých děti v zájmových kroužcích i Lukostřelci Českého lesa střílí. Jako instruktoři se již po několikáté společně s trenéry uplatnily dorostenky a starší žáci, kteří začali s lukostřelbou v loňském roce.
Lukostřeleckého závodu, jehož letošním hlavním cílem bylo, aby si nováčci vyzkoušeli závodní rytmus a atmosféru lukostřeleckého závodu, se zúčastnilo 29 dětí všech věkových kategorii.
Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. V kategorii dětí do 10 let (střílí na vzdálenost 10 m na terč velikosti 80 cm) se na 1. místě umístil Víťa Dvořáček, na 2. místě Jiří  Bojda a na 3. místě Anežka Šimková – všichni ze Stříbra.
V kategorii mladší žáci (střílí na vzdálenost 18 m na terč velikosti 80 cm) zvítězila Kristýna Mužíková ze Stříbra, na 2. místě se umístil Karel Tříska a na 3. místě Daniel Pirožinský – oba Dlouhý Újezd.
V kategorii starší žáci (střílí také na 18 m, terč velikosti 60 cm) se umístil na 1. místě Adam Hájek, na 2. místě Denisa Hrušková a 3. místo obsadil Ondřej Klukan – všichni ze Stříbra
V kategorii kadetky a juniorky (střílí na 18 m a terč velikosti 40 cm) nejvíce nastřílela Valerie  Potapchik, na 2. místě skončila Tereza Dischingerová a 3. místo obsadila Andrea Dlouhá.
J. Kolihová, R. Mužík

DSC042471065x1900 DSC042541900x1065 DSC042601900x1065 DSC042941900x1065 DSC042971900x1065 DSC043221900x1065 DSC043241900x1065 DSC043281900x1065 DSC043411900x1065 DSC043501900x1065 DSC043561900x1065 DSC043621900x1065 DSC043691900x1065

Novoroční setkání Lukostřelců Českého lesa, zhodnocení minulého roku

V sobotu 7. 1. 2017 proběhlo v kulturním domě v Dlouhém Újezdě již tradiční novoroční setkání Lukostřelců Českého lesa a jejich přátel. Toto lukostřelecké setkání a následně i lukostřelecké klání probíhá v poklidné doznívající vánoční atmosféře, nejde zde o medaile, ale o setkání a pohodu, a ta se i tentokrát povedla, jak konstatovala maminka nově střílející Anežky ze Stříbra. Vytvořila se družstva a kapitány byli stanoveni dorostenky a starší žáci, aby starší mohli postupně předávat vedení mladším. Na závěr besídky byl pouze pro děti uspořádán lukostřelecký biatlon bez běžek.
Další akci, kterou budou Lukostřelci Českého lesa spoluorganizovat s DDM Stříbro, bude 11. 2. 2017 lukostřelba pro děti a rodiče v kulturním domě ve Stříbře, vzhledem k tomu, že se lukostřelecký klub se rozrostl o 24 nových dětí, a převážná většina je právě ze Stříbra a okolí. Minulý rok byl pro klub úspěšný nejen v získání nových dětí, medailových pozic, ale v získání dotací, což nám umožnilo nakoupit terčovnice 3D, a proto budeme v tomto roce rozšiřovat realizaci závodů ve 3 D závodech na našem okrese.
Co se týče medailových pozic, s potěšením jsem koncem roku na základě rozhodnutí trenérů nominovala na Sportovce roku naše lukostřelce, kteří se umisťovali do 3. místa na republikových závodech. Jsou to z dětí Obeda Lukáš – 1. místo MČR halová lukostřelba – Humpolec, Strapková Karolína – 2. místo terénní lukostřelba Plzeň, 2. místo MČR ve 3D lukostřelbě – Sedmihorky, a 3. místo halová lukostřelba – Humpolec, Kučerka Lukáš – 3. místo Přebory žactva do 10 let terčová lukostřelba – Kyšice, Nicole Suttá 3. místo st. žákyně MČR terénní lukostřelba v Plzni a Kristýna Mužíková 3. místo ml. žákyně MČR v terénní lukostřelbě v Plzni. Dospělí: Langr Vítězslav – opakovaně 1. místo MČR ve 3D lukostř. Senior, Sedmihorky a Ruda Zdeněk opakovaně vítěz střelecké ligy Asociace tradiční lukostřelby.
Všem ještě jednou blahopřeji a mnohokrát děkuji za vzornou reprezentaci klubu.
V roce 2017 toho máme před sebou jako vždy hodně, protože se s dětmi věnujeme všem druhům lukostřelby. Vzhledem k tomu, že máme hodně dětí, se nám podařilo v této střelecké sezóně konečně postavit družstva. Máme 2 družstva žáků a 1 družstvo dorostu a to je zavazující. Vyvrcholením našeho snažení bude účast třech dětí (Obeda, Strapková, Kučerka) na MS ve 3D lukostřelbě ve Florencii.
Ing. Jana Kolihová

02 novoroční

Lukostřelecké prázdniny

O podzimních prázdninách, ve dnech 26. – 30. 10. 2016, proběhlo v Železné Rudě lukostřelecké soustředění s názvem „Lukostřelecké prázdniny“, kterou organizoval Dům dětí a mládeže Stříbro.  Akce se účastnilo 10 lukostřelců ze Stříbra a Tachova. Jako doprovod s námi jeli trenéři Roman Mužík a Jana Kolihová.
Po dobu pěti dnů, jsme měli za úkol se nejen zdokonalit v technice střelby, ale i zvýšit svoji fyzickou kondici tak, abychom byli dobře připraveni na závodní sezónu. Každý den jsme měli na programu dopolední a odpolední střílení, kondiční cvičení, teoretickou přípravu, a také společenské aktivity určené k upevnění kolektivu.
Během pobytu se z nás stal úžasný kolektiv a našli jsme si skvělé kamarády. Domů jsme si odvezli spoustu nepopsatelných zážitků.
Děkujeme Domu dětí a mládeže Stříbro za skvěle připravenou akci.