Novinky

03.04.2019 Velikonoční provoz DDM Stříbro

V době velikonočních prázdnin (18. 4. - 22. 4. 2019) nebude probíhat pravidelná zájmová činnost. Dům dětí a mládeže Stříbro bude uzavřen.

20.03.2019 Ve dnech 18.-22. března se nekonají kroužky Jitky Zaoralové

Ve dnech 18.-22. března nebudou ze zdravotních důvodů probíhat kroužky Jitky Zaoralové.

04.03.2019 Ve dnech 4.-5. 3. se ruší kroužky Jitky Zaoralové

V pondělí a úterý nebudou ze zdravotních důvodů probíhat kroužky Jitky Zaoralové.

25.02.2019 Přihlašování na tábory a platby

Na Vámi vybraný tábor je možno se přihlásit pouze ONLINE způsobem. Návod k přihlášení naleznete v sekci KROUŽKY. Přihlašování bude možné do 31. 5. nebo do naplnění kapacity tábora. Platbu za vybraný tábor je třeba provést do 30 dnů od schválení přihlášky, nejpozději však do 31. 5. 2019 v hotovosti v kanceláři DDM Stříbro nebo bezhotovostní formou. V případě, že budete žádat o příspěvek od zdravotní pojišťovny je nutné provést platbu v hotovosti v kanceláři DDM Stříbro.

18.02.2019 Letní táborová činnost DDM Stříbro

V sekci Tábory je uveřejněna nabídka letní táborové činnosti DDM Stříbro. Přehled letní táborové činnosti DDM Stříbro je k dispozici ke stažení v sekci Dokumenty a formuláře/Pro rodiče a účastníky . Přihlašování bude možné od pondělí 25. 2. 2019 cca od 16,00 hod.

O klobouk kouzelníka Pokustóna

30.11.2018 Městské kolo soutěže O klobouk kouzelníka Pokustóna zná vítěze
 
Ve středu 28. listopadu 2018 proběhlo ve spolupráci Gymnázia Stříbro a DDM Stříbro městské kolo soutěže O klobouk kouzelníka Pokustóna.
Ve středu odpoledne se v laboratoři Gymnázia Stříbro sešla téměř dvacítka experimentátorů z 6. – 9. tříd základních škol a adekvátních ročníků víceletého gymnázia, aby zde před šestičlennou porotou, kterou tvořili úspěšní soutěžící předcházejících ročníků soutěže, prezentovali svoje pětiminutové vystoupení složené z jednoho nebo několika fyzikálních či chemických experimentů.
Studenti septimy, kteří tvořili odbornou porotu, se shodli, že je pro ně těžší hodnotit než předvádět experimenty. Hodnocení bylo opravdu nelehké, protože všechny experimenty byly velmi nápadité a perfektně předvedené.
Postupně jsme měli možnost zhlédnout dvojici fyzikálně-chemických experimentů doplněnou příběhem Lávové lampičky místo uklidňujícího čaje, sledovat novodobý příběh Popelky - dvojici experimentů Oddělování látek na základě jejich hustoty, zjistit, co vše mladí fyzikové z primy dokáží s magnety, dozvědět se, co se stane, když z vázičky vytvoříme klobouk a vytáhneme z něj slavného vědce nebo objevitele, dozvěděli jsme se, co se skrývá pod pro mnohé tajemným pojmem Tyndallův jev a jak to Simča zvládá v kuchyni, obdivovali jsme barevné podvodní fontánky demonstrující teplé prameny na Islandu, také nás ohromila záhada magických kruhů a zajímavých obrazců v mléce a spousta dalšího.
Po dlouhém rozhodování porota vybrala tři finalisty, kteří postoupí do celostátního kola. A tak se v celostátním kole, které proběhne 14. prosince 2018 na Gymnáziu Písnická v Praze, pochlubíme sérií fyzikálních experimentů „Slavní vědci a objevitelé ve váze nebo možná v klobouku“, kuchařsko- chemickým experimentem „Na první pohled stejné“ a fyzikálně-chemickým experimentem „Lávové lampičky místo uklidňujícího čaje“. Škoda, že finálové kolo nelze nafouknout, protože hodnocení dalších pokusů bylo také vysoké a od postupujících příček byly rozdíly například pouze tříbodové.
Děkujeme všem soutěžícím za kvalitně připravené a originální pokusy a finalistům držíme palce do celostátního kola.
Na závěr nás překvapili členové poroty ukázkou experimentů, které předváděli v minulých letech a došlo na předání diplomů a cen.
Aktivita byla realizována v rámci projektu „Mladý vědec 2018“ a byla podpořena v rámci dotačního programu MŠMT Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2018.
 
29. 11. 2018                                                 Mgr. Zuzana Kalčíková a PhDr. Jitka Soukupová