04.01.2022 Dopolední ZÚ

Z provozních a bezpečnostních důvodů (probíhající stavební práce) stále zatím nemůžeme nabídnout dopolední ZÚ pro děti do 3 let. V současné době nabídku dopoledních ZÚ připravujeme. O termínu zveřejnění nabídky těchto ZÚ bude veřejnost informována.

04.01.2022 Uzavření hlavního vchodu do budovy DDM Stříbro

Ve dnech 5. 1. 2022 - 9. 1. 2022 bude z důvodu stavebních prací uzavřen hlavní vchod do budovy DDM Stříbro, Masarykovo náměstí 17. Vstup do budovy bude možný pouze bočním vchodem z dětského hřiště (od parku). Sraz účastníků vzdělávání bude v uvedených dnech v prostoru dětského hřiště nejdříve 5 minut před zahájením zájmového útvaru. Vedoucí ZÚ si zde účastníky vyzvedne a po skončení ZÚ budou účastníci do tohoto prostoru opět odvedeni. Boční vchod bude uzamčen. V případě pozdního příchodu je třeba telefonicky kontaktovat vedoucího ZÚ. Z organizačních důvodů prosíme o včasné oznámení nepřítomnosti účastníka vedoucímu ZÚ.

10.12.2021 Změna úředních hodin

Ve dnech 15. 12. 2021 a 5. 1. 2022 budou úřední hodiny kanceláře zrušeny. V případě potřeby nás kontaktujte emailem nebo telefonicky.

propozice, pravidla, soutěžní řád

"Stále v pohybu" online taneční soutěž

DŮLEŽITÉ:
-přihlašování bude spuštěno přes online systém
-odkaz k online přihlášení je vložen na webu www.ddm-stribro.cz
- natočené video bude zaslané naší organizaci v určitém časovém úseku přes platformu Uschovna.cz- bližší informace a pokyny k natočení videa zašleme ihned po přijetí online přihlášky

1. ÚVOD
- online taneční soutěž „Stále v pohybu“ vznikla v době, kdy jsou všechny soutěže a jiné akce v prezenční formě zrušeny z důvodu protiepidemiologických opatření
- snažíme se budovat v dětech vztah ke sportu a správně vyplnit jejich volný čas
- soutěž pořádá Dům dětí a mládeže Stříbro – SilverTeam Cheerleaders

2. SOUTĚŽ
- soutěž je určena pro všechny děti bez rozdílu sportovních a pohybových dovedností
- soutěž je rozdělena do kategorií, vše se dočtete dále v pravidlech
- základním rozdělením jsou dvě úrovně – Hobby a Profi
- dále dělíme soutěž dle tanečních stylů

3. DISCIPLÍNY SOUTĚŽE ,,STÁLE V POHYBU“

Cheer Dance – Hobby /Profi – Baby, Děti, Junioři a Senioři (Solo, Duo)

Street Dance- Hobby/Profi – Děti, Junioři a Senioři (Solo,Duo)

Freestyle – Hobby/Profi – Děti, Junioři a Senioři (Solo, Duo)

4. VĚKOVÉ KATEGORIE

BABY – 3-8 LET (rok narození 2013,2014,2015,2016,2017,2018)

DĚTI – 8-11 LET (rok narození 2012, 2011, 2010,2009)

JUNIOŘI – 11–15 LET (rok narození 2008, 2007, 2006, 2005)

SENIOŘI – OD 15 LET (rok narození 2004 a starší)

(pozn: Duo – oba tanečníci v Duo musí spadat do stejné věkové kategorie, pokud se stane, že bude přihlášená dvojice s věkovým rozdílem – bude hodnocena v kategorii kam spadá starší člen Dua)

5. VÝKONNOSTNÍ KATEGORIE – KOMPLEXNÍ ROZDĚLENÍ

HOBBY – vhodné pro tanečníky, kteří se tanci nevěnují déle jak 2 roky, trénují 1x týdně, jejich taneční skupina se neumístila na soutěži s celorepublikovou působností, věnují se svému tanci rekreačně jako svému zájmu

PROFI – vhodné pro tanečníky, kteří se věnují tanci déle jak 2 roky, účastní se se svým týmem tanečních soutěží, trénují 2x a více týdně, mají zkušenosti s vystoupením, prezentací apod.

6.  ROZDĚLENÍ JEDNOTLIVÝCH TANEČNÍCH DISCIPLÍN

1. CHEER DANCE

Cheerleading je velmi rozmanitý a může zahrnovat mnoho tanečních technik. Mezi základní prvky cheerleadingu patří stunty, pyramidy, skoky, akrobacie, tanec a pokřiky. Pro taneční choreografie cheerleadingu jsou typické tzv. pompomy.

- 1–2 minuty délka choreografie, vlastní výběr hudby
- využití různých tanečních stylů za pomocí náčiní – POM POM – TŘÁSEŇ
- každý tanečník má 2 ks Pompomů

Hobby
- Zákaz pokročilé akrobacie
- povolené prvky – kotoul, hvězda, rondat
- Sestava je zaměřena na TANEC a využití tanečních stylů
- Odložení třásně je povoleno pouze při akrobacii
-pro Dua jsou povoleny partnerské zvedačky do úrovně pasu
 Povoleny: výhozy třásní, gymnastické prvky, akrobatické prvky
 Zakázány: pokročilá akrobacie, kulisy, rekvizity

Profi
- Povolená veškerá akrobacie
- V sestavě mohou být maximálně tři akrobatické prvky za sebou – pokud je sestava pouze z akrobatických a gymnastických prvků – spadá do Freestyle
- třáseň by měla být využita alespoň v 50 % sestavy
- využití různých tanečních stylů
- pro Dua jsou povoleny všechny typy partnerských zvedaček
Povoleny: všechny prvky
Zakázány: akrobatické řady, využívání akrobacie k zaplnění času v choreografii

2. STREET DANCE

Taneční choreografie využívající ke svému ztvárnění druh hip hopové hudby (např. Hip Hop, RnB, New Jack Swing, Funky, Soul, Reggae, House a další), taneční techniky a prvky Hype, House Dance, Lockin, Break Dance, Poppin, Dancehall, La Style atd. doplněné tvůrčími prvky jako jsou zastavení, záseky, rychlé hbité pohyby, taneční gagy, vychytávky apod.

- 1-2 minuty délka choreografie
- vlastní výběr hudby
-  zakázány rekvizity a kulisy

Hobby

- pro všechny tanečníky, kteří se věnují tanci ve svém volném čase rekreačně
- trénují 1x týdně
- se svou skupinou se neumístili na postupové celorepublikové taneční soutěži
- tanečník se tanci věnuje max.2 roky

Profi

- pro všechny pokročilé tanečníky, členy taneční ligy
- vhodné pro tanečníky, kteří se účastní prestižních postupových tanečních soutěží
- trénují v týdnu 2x a více
- věnují se tanci více jak 2 roky

3. FREESTYLE

Všechny choreografie a taneční scénky bez rozdílu použité taneční techniky, které mohou i nemusí využít rekvizit a svým provedením a náladou vytváří show. Práce s prostorem tanečního parketu, hudebně využité pohybové zpracování, celkový výraz choreografie a její taneční předvedení jsou posuzovány jako celek. V případě použití je kladně hodnocena práce s rekvizitou a využití kulis.

- Aerobik, Disco dance, Fit dance, Art dance, Latino show, Mažoretky

-  pro kategorii Freestyle patří všeobecná pravidla k Hobby a Profi rozdělení
- choreografie 1-2 minuty dle vlastního výběru
- kulisy, rekvizity, párové zvedačky – vše povoleno